Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed śladami pazurów, należy kupić drapak. Drapaki dla kota są produkowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka oraz uszczęśliwić nawet mocno wymagającego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w pomieszczeniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze słupka przymocowanego do stabilnego podłoża. Trochę bardziej wyszukaną wersją może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy mamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego typu sprawdzają się w mieszkaniach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niedużych rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

transporter dla kota