Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okolicznością, aby dać czas swojemu czworonogowi. Wyjazd z ukochanym psem to jedyna w swoim rodzaju opcja, by zrelaksować się, w tym samym czasie dając zwierzakowi czas. W letnie miesiącetrzeba uważać na kleszczach, gdyż nasze czworonogi są na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, często łapią kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niską ceną. Są produkowane dla ras psów wielu rozmiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy rozmiar dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe lub lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu na kleszcze musi być proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba więc przeczytać przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie przeciw kleszczom i przeciwpchelne, przez co umożliwiają kompleksową ochronę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, a do tego jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością buszujące w trawie, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie konieczna jest większa ochrona, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa podczas letniej podróży trzeba sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html smycz dla psa