Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, że dla wzoru kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w zakończenie, by bezstresowo podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które dosłownie nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zbiera brudy do kontenera, albo do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie zlatuje w kierunku dołu. Ten właśnie typ kociej toalety egzystuje w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które gęsto czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, gdyż może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. o ile kotek już osiągnie 12 tydzień życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, po to, byle tylko wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kotek uwielbia rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale zostało na górze napisane – trzeba uważać, ponieważ poszczególne kotki mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można włożyć w środek kocią toaletę, gdy tylko nadejdzie pewny przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się jak też kupić akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html